Distanču slēpošana

Distanču slēpošana ir lieliska alternatīva skriešanai Ziemas sezonā. Forša aktivitāte, ko var darīt svaigā gaisā un kurā ir nodarbināts pilnīgi viss ķermenis. Arī Latvijā ar katru gadu distanču slēpošana sāk atgūt svas pozīcijas tautas sporta veidu vidū. Tam par lielisku apliecinājumu ir pagājušā gada slēpojuma Apkārt Alaukstam rekordlielais dalībnieku skaits. Tas protams nav salīdzināms ar Skandināvu vai pat Igauņu lielajiem slēpojumiem, bet neatkarīgi no tā Wikipēdija rakstot par distanču slēpošanu, Latviju piemin kā vienu no 5 distanču slēpošanas vēsturiskajām valstīm.

Latvijā ar distanču slēpošanas trasēm ir kā ir. Bet nu vismaz pēdējos gados tomēr pameklējot ir iepēja arī atrast, kur paslēpot. Kaut vai tā pati Uzvaras parka distanču slēpošanas trase, kur pat tiek uzpūsts mākslīgais sniegs un pa kādam kalniņam uztaisīts.

Bet nu lai tā kārtīgi izslēpotos, tomēr iesaku aizbraukt kaut kur ārpus Latvijas. Pats pēdējos gados esmu iecienijis tieši distanču slēpošanu Somijas ziemeļos – Pyha Lusto slēpošanas kūrortā aiz polārā loka. Somijā speciāli distanču slēpotājiem ir sataisītas tiešām perfektas takas, kuras regulāri greiderē, kā arī sataisa perfektas renītes klasiskajai distanču slēpošanai.

Šogad Piedzīvojumu Darbnīca piedāvā iespēju apvienot distanču slēpošanu ar šaušanas elementiem viņu rīkotajā Adaptētajā biatlonā.

Update: Visi mani raksti ir pie kopējiem, bet tos var atrast maliņā uzspiežot Distanču Slēpošanas birku!

Distanču slēpošana Lapzeme
Distanču slēpošana Lapzeme
Distanču slēpošana Lapzeme
Distanču slēpošana Lapzeme
Distanču slēpošana Lapzeme
Distanču slēpošana Lapzeme

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s