Lieldienas Sicīlijā

Lieldienās bija lieliska iespēja aizbraukt uz Sicīliju uz 4 dienām un izbaudīt skaistu atvaļinājumu netērējot nevienu dienu no oficiālajām atvaļinājuma dienām, kas nozīmē, ka šogad sanāks vēl pāris ceļojumi. Sicīlijas programma bija ļoti intensīva un 4 dienās redzējām lielāko daļu no tā, ko šī skaistā sala spēj piedāvāt. Skaistas Vidusjūras pilsētas, kalni, jūra, saule un bonusā vēl Etnas vulkāns.

Bildes runā pašas par sevi – Pilnā galerija pieeja manā Flickr kontā – Sicīlija Lieldienās

Dažas bildes iekopēju arī šeit:

Vairāk par galamērķi no ceļojuma organizātoru FlyMeAway lapas:

Sicīlija ir Vidusjūras lielākā sala un viens no Itālijas autonomajiem apgabaliem. Mesinas jūras šaurums to atdala no dienvidu Itālijas reģiona Kalabrijas ( šaurākajā vietā tikai 3.1 km), bet Sicīlijas šaurums – no Tunisijas. Arī tuvumā esošās mazākas salas – Lipāru salas, Egadu salas, Pelageju salas, Ustika un Pantellerija administratīvi pieder Sicīlijai.

Sicīlija ir viena no tām pasaules vietām, priekšstatu par ko ir sabojājuši seni aizspriedumi. Tomēr atpūšoties brīnišķīgajās pludmalēs un izbaudot vislabāko klimatu Eiropā, vērojot pasakaino ainavu ar vīnogulāju dārziem, kviešu druvām vai apelsīnu un olīvu birzīm, apbrīnojot varenu kalnu grēdas ar Eiropas augstāko un pasaules aktīvāko vulkānu Etnu tajā skaitā, kā arī iepazīstot ārkārtīgi bagātīgos Sicīlijas vēstures, mākslas un arhitektūras pieminekļus, aizmirstas, ka sala daudzu prātos saistās tikai ar organizētās noziedzības – mafijas dzimteni.
Iespējams, ka viens no mafijas rašanās iemesliem bija neskaitāmie iebrucēji, kas gadsimtu garumā nežēlīgi centās apspiest salas iemītniekus, aplaupot un pakļaujot nabadzībai salas iedzīvotāju pamatu – ģimeni.
Šajās 4 dienās viesojāmies:
Palermo
Palermo ir gan Sicīlijas autonomā reģiona gan tāda paša nosaukuma provinces galvaspilsēta, kas atrodas salas ziemeļrietumos pie Tirēnu jūras. Pilsētu pirms vairāk nekā 2700 gadiem dibināja feniķieši, bet tikai pirmā gadu tūkstoša mijā, arābu valdīšanas laikā, tā kļuva salas galvaspilsēta.
Katānija
Otrā lielākā Sicīljas pilsēta salas austrumu daļā, Jonijas jūras piekrastē, tāda paša nosaukuma provinces galvaspilsēta. Katānija atrodas līdzās aktīvākajam Eiropas vulkānam –Etna, kas septiņas reizes nopostījis pilsētu savu izvirdumu laikā.
Etnas vulkāns un „ 100 zirgu kastaņkoks”
Etnas vulkāns ir 3329 m augsts aktīvs stratovulkāns, kas atrodas Sicīlijas austrumu daļā Mesīnas pilsētas tuvumā. Tas ir lielākais aktīvais vulkāns Eiropā un augstākais kalns Itālijas dienvidu daļā. Pēdējais vulkāna izvirdums notika 2010. gada 8. aprīlī. Auglīgo vulkānisko pelnu dēļ, kas plašā apkārtnē klāj kalna pakāji, šeit tiek audzēti vīnogulāji, augļu dārzi un citas lauksaimniecības kultūras.
Taormina
Vēsturiska kūrortpilsēta Sicīlijas austrumu piekrastē, kas atrodas apmēram pusceļā starp Mesīnu un Katāniju. Lieliskais klimats, pasakainās panorāmas, flora un fauna, kā arī bagātīgie vēstures pieminekļi padarīja šo vietu populāru jau 19. gs. Šeit atpūtušies O. Vailds, Nikolajs I, R. Vāgners, Gēte un Nīče, kurš te uzrakstīja Tā runāja Zaratustra.
20. gs. sākumā Taormina kļuva patvēruma vieta daudziem aktieriem, rakstniekiem un intelektuāļiem.
Sirakūza 
Vēsturiska pilsēta Sicīlijas salas pašos austrumos, tāda paša nosaukuma provinces galvaspilsēta.
Sirakūza ir pazīstama kā ietekmīga antīkās Grieķijas pilsētvalsts, ko dibinājuši korintieši pirms vairāk nekā 2700 gadiem. Kopā ar pārējām Senās Grieķijas polisām Sirakūza piedzīvoja savu uzplaukumu, norietu, iekļaušanu Romas Republikā un Bizantijas impērijā. Tas atstāja neizdzēšamas pēdas pilsētas arhitektūrā. Kopā ar Pantālikas nekropoli 2005. gadā Sirakūza tika iekļauta UNESCO pasaules vēstures mantojuma sarakstā.
Noto 
Apmēram 32 km uz dienvidiem no Sirakūzas, pašā Sicīlijas dienvidaustrumu stūrī, Iblei kalnu grēdas pakājē atrodas viena no skaistākajām baroka pilsētām pasaulē – Noto. Šī Sicīlijas nelielā pilsētiņa ir viena no tām vietām par kuru jāsaka – jāredz! Ne velti tā kopā ar astoņām citām šī reģiona pilsētām iekļautas UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā kā vēlīnā baroka kulminācija arhitektūrā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s