Dienvidamerika – Kolumbijas februāris – Kafija, zemestrīce, pārgājieni

Chau,

Beidzot esmu saņēmies uzrakstīt e-pastu un pastāstīt ko esmu sadarījis Kolumbijā.

08.02.2013

Šķērsoju robežu un ar taksi devos uz Ipiales autoostu, lai ar pirmo autobusu dotos tālāk uz Popayan, šī Kolumbijas dala nav no tām drošākajām, diezgan liela paramilitāro grupējumu aktivitāte (http://en.wikipedia.org/wiki/Paramilitarism_in_Colombia). Autobuss atiet pulksten 13:00 un celā plānots pavadīt 8 stundas, kas vēlāk pārvērtās 9 ar pus stundu braucienā, jo kādus 50 km pirms Popayan karavīri apturēja autobusu un lika gaidīt vēl trīs autobusus, lai atlikušo ceļu mērotu kopā.

09.02.2013

Kolumbijā 6.9 balles stipra zemestrīce (http://en.wikipedia.org/wiki/2013_Nari%C3%B1o,_Colombia_earthquake), kuru varēja just arī Popayan. Zemestrīces brīdī biju bankā, vienīgais ko pamanīju, ka durvis šūpojas, bet domāju ka ar galvu nav kaut kas kārtībā, tikai atgriežoties hostelī uzzināju ka tā bija zemestrīce 🙂

Vakarā kopā ar Spāni aizgājām uz mazu krodzinu, kur krodziniekam bija 7000 plašu liela kolekcija ar mūziku spānu valodā.

10.02.2013

Biju izdomājis, ka vajag aizdoties uz tuvumā esošo vulkānu, neņemot vērā hostela ieteikumu. Sanāca tā ka visu dienu pavadīju Popayan, jo nogulēju autobusu kas bija 5:30 no rīta.

11-12.02.2013

Divas dienas Cali. Dzīvoju pie hosta Sandra un neko prātīgu nesadarīju. Biju salsas galvaspilsētā, bet tā arī salsu nepadejoju.

13-14.02.2013

Divas dienas Armenia. Dzīvoju pie hosta Andres un neko prātīgu nesadarīju. Lija lietus, pilsēta arī nekāda. Bet varbūt es esmu tā pieradis pie pilsētām Dienvidamerikā, ka neko fotografēšanas vērta neatrodu.

P.S. Skatoties vietējās ziņās uzzināju ka FARC (http://en.wikipedia.org/wiki/FARC) ir nogalinājuši 7 un ievainojuši 5 karavīrus (http://www.trust.org/alertnet/news/colombian-rebels-kill-7-soldiers-pressure-on-peace-talks-grows/).

15.02.2013

Pirmo nedēlu ar laika apstākliem neveicas, kad esmu starppilsētu autobusā spīd saule, bet kad pavadu dienu uz vietas līst lietus. Šodien plānā Valle de Cocora (http://en.wikipedia.org/wiki/Cocora_valley), ar autobusu uz Salento un tālāk ar mazu dzipu līdz esam Cocora. Šoreiz kopānijā hosts Andres un austrāliete Tracy, noīrējam gumijas zābakus un dodamies pārgājienā. Pēcpusdienā atpakal uz Armenia un vēlāk dodos uz Manizales.

16.02.2013

Šoreiz plānā kafijas lauki, tādēļ devos uz Chinchina. Pilsētas centrālajā laukumā pie suvenīru tirgotājas centos noskaidrot kur doties, lai apskatītu kafijas saimniecību. Nepagāja pat 5 minūtes, kad man jau bija sarunāts taksis, kas aizvedīs uz Hacienda Guayabal  (http://www.haciendaguayabal.com/). Parādīja man kafijas laukus un iepazīstināja ar kafijas ievākšanas un apstrādes procesu. Noslēgumā kafijas baudīšana un sertifikāta pasniegšana 🙂

17.02.2013

No hosta Andres biju saņēmis norādījumus, kā nokļūt uz nacionālo parku Los Nevados  (http://en.wikipedia.org/wiki/Los_Nevados_National_Natural_Park), neizmantojot tūrisma kompāniju pakalpojumus. Ar autobusu devos līdz vietai ko sauc El Ocho un tālāk ar kājām jāmēro 14 kilometri līdz ieejai parkā. Pēdējo dienu saulainā laika iespaidā nepaņēmu līdzi neko kas pasargātu mani no lietus. Pēc vienas stundas gājiena sākās lietus no kura centos paslēpties zem ceļmalā esošajiem krūmiem. Pusstundu gaidījis un tā arī nesagaidījis, kad beigsies lietus, nosalis un izmircis devos atpakal uz Manizales.

18.02.2013

No rīta autobuss uz Medellin. Tagad esmu te un cenšos atrast kur tad slēpjas Medellin burvība. Šodien neatradu, varbūt rīt …

ImageImageImageImage

Veiksmi,

Gatis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s