Dienvidamerika – Peru Janvārī – Amazones upe, kuģīts, ciltis

Gata ceļojums ar laivu pa upi turpinās apmeklējot vietējās ciltis:Image

10.01.2013 un 11.01.2013

Šis dienas ir praktiski vienādas no rīta 6:00 brokastis, gulu šūpultīklā un lasu gāmatu. Pusdienas 12:00, atkal gulu šūpultīklā un lasu gāmatu (Hunger games), kā arī uzspēlējam kārtis ar citiem tūristiem. Vakarinas 17:00 uzspēlēju kārtis, baudu vakara veldzi vērojot apkārtējo upes krastus un eju gulēt.
Nedaudz par prāmi uz kura pavadīju 70 stundas. Pārtikas kvalitāte prāmja virtuvē nav tā labākā, savā ēdienā esmu atradis kukainus un matus! Pa krānu tek brūnais upes ūdens, dušās tik pat brūns. Prāmim ir divi stāvi kas paredzēti pašazieriem, esmu iekārtojies 2 stāvā, tā kā tas ir piekrauts pilns ar kastēm nav tik pārpildīts ar cilvēkiem kā pirmais stāvs.

Image

ImageImageImageImageImage

12.01.2013
Uz prāmja satiku Chilieti Sandro, kas bij kopā ar vietējo gidu. Kad bijām nonākuši Iquitos pievienojos viniem, lai dotos uz vietējā gida mājām, kas atrodas Amazones upes krastā vienas stundas brauciena attālumā no Iquitos. Iekārtojamies mums atvēlētajā mājinā, kuru grūti nosaukt par māju, bet gan par nojumi. Elektrības nav, gida mājā tā ir vakaros uz 2 stundām, kad tiek iedarbināts generātors. Vannasistaba ir metāla kaste kurā tek avota ūdens, tualete – divi dēlīši un jumtinš.
ImageImageImageImageImageImageImageImage

Pēcpusdienā devāmies uz tuvumā esošo ciemu Independencia. Lielākā dala dzīvo būdinās bez elektrības, strādā gadījuma darbus un pārtiek no tā ko var atrast Amazones upē un tās krastos. Ciema vidū ir skola, pašlaik gan vairs to neizmanto, jo 2012. gadā uzcēla jaunu (ar logiem un durvīm), kā arī ciemā parādījās betonēts celins.

ImageImageImage

13.01.2013
No rīta devāmiem apmeklēt vietējās ciltis Boras un Yahuas, bet var redzēt ka tas viss ir uzspēlēti – teātris tūristiem. Pēcpusdienā ar motorlaivu devāmies uz Iquitos kvartālu ar nosaukumu Belēn, kur redzamas peldošās mājas. Vakarā ar sagādāto alu atkal devāmies uz ciemu Independencia, lai omulīgā atmosfērā parunātos ar vietējiem.
Vakaros un no rītiem ir daudz odu, grūti atrast no tiem glābinu. Temperatūra arī nepalīdz, pa dienu virs 30 grādiem pa nakti 23-25 grādi – karsti.

ImageImageImageImageImage

14.01.2013
No rīta cēlāmies agri, kā katru rītu, ap 6:00 un devāmies uz Isla De Los Monos apskatīt pērtikus. Pērtiki ēd banānus! Es pārliecinājos 🙂 Uz pusdienām atgriezāmies gida mājās, par ēdienu nevaru sūdzēties katru dienu zivis no Amazones upes. Un pēcpusdienā atpakal uz Iquitos lai ienemtu vietu uz prāmja kas dodas uz Yurimaguas pa upi Maranon (http://en.wikipedia.org/wiki/Mara%C3%B1%C3%B3n_River). Odi, karstums un dzīvošanas apstākli pielika punktu manai vēlmei šeit uzturēties ilgāk.
Uz prāmja esmu 15:00, pagaidām patukšs ir vēl vieta kur pakārt šupultīklu, bet līdz 18:00 kad attiet prāmis viss klājs jau ir pilns.

ImageImageImageImageImageImage

15.01.2013 un 16.01.2013
Šīs divas dienas pagāja daudz lēnāk kā iepriekšējā braucienā ar prāmi, jo grāmatu esmu izlasījis un nav kompānijas ar ko uzspēlēt kārtis. Bet apstākli uz prāmja tādi paši kā iepriekšējā.

Image

17.01.2013
Pēc 55 stundu brauciena esmu Yurimaguas, bet ir nakts palieku uz prāmja gulēt, cik nu no gulēšanas sanāca, jo visu laiku cilvēki pameta prāmi. Līdz ar saullēktu devos uz pilsētu un ar businu tālāk uz Tarapoto. Tur sameklēju autobusu kas mani aizvedīs uz Piura – visa diena celā!

ImageImageImageImage

18.01.2013
Pēc 15 stundām autobusā 3:00 pa nakti ierados Piura, sameklēju hosteli un devos gulēt. 10 dienas nebiju gulējis normālos apstāklos.
Šodien to vien tik daru kā sēzhu internetsalonos un augšuplādēju bildes, tas man aiznēma 5 stundas – internets šausmīgi lēns!
Image
Esmu tuvu Ekvadoras robezhai, vēl tikai mazliet no Peru būs nākamajā e-pastā 🙂

Pēc pāris dienām:

3 dienas búshu pavadíjis Mancora pludmalē,  papeldéjies okeānā un nocepinájis plecus. Ar sho arí pielieku punktu Peru un shovakar doshos uz Ekvadoras pilsétu Guayaquil.

ImageImageImageImageImageImage

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s