Dienvidamerika – 2 nedēļas Peru: Machu Picchu un pārgājieni

Sveiciens jaunajā gadā!

Atskats uz pēdējām divām vecā gada nedēļām Peru.

Image

17-18.12.2012

Dzīvojos pa Arequipa, mēģinu saprast ko sadarīt Peru, kur doties un ko apskatīt. Izpētes procesā wikitravel.org atradu vietējo chali Rafaelu, kurš piestrādā par gidu Colca kanjonā. No vina ieguvu vērtīgu informāciju par pārgājiena iespējām Cusco. Tad nu pēcpusdienā arī tapa pirmais plāns.

Image

19.12.2012

Jāiekaro vēl kāda virsotne, šoreiz plānā vulkāns Misti (http://en.wikipedia.org/wiki/El_Misti). Esam 4, es, divi brazīli un francūziete. Pie vulkāna esam 10:30, startējam 3400 metru augstumā, līdz nometnei, kas atrodas 4600 metru augstumā, ejam nedaudz vairāk kā 5 stundas. Kad esam nonākuši nometnē uzcelam teltis paēdam vakariņas un dodamies gulēt.

[Bildes bija tik labas un daudz, ka dalos ar visām – 19-20.dec El Misti]Image

ImageImageImageImageImageImage

20.12.2012

Celamies 1:00 sagērbjamies, iedzeram kokas tēju (http://en.wikipedia.org/wiki/Coca_tea) un 2:00 sākam kāpienu. Laiks fantastisks skaidras debesis un var redzēt Arequipa izgaismotās aprises. Pēc pāris stundām parādās mākoni, un noskaņojums nav tas labākais, atkal virsotne no kuras neko nevarēs redzēt! Bet ap 5:00 no rīta kad parādījās saule, pazuda arī mākoni un pavērās fantastisks skats. Energijas pilns 2 stundu laikā sasniedzu arí virsotni. Pusstundu pavadam virsotnē, šoreiz ir ko bildēt 🙂 Kāpiens lejup iet loti ātri, slidinamies lejā pa vulkāniskajiem pelniem. 1 stunda un esam nometnē, savācam mantas un 2 stundu laikā esam jau nokāpuši līdz starta vietai.

21.12.2012

Rīts paiet hostelī gulot pie baseina un atpūšoties, pēcpusdienā autobuss uz Cabanaconde. Vakarā esmu sasniedzi mazo pilsēteli, rít plānā Colca kanjons (http://en.wikipedia.org/wiki/Colca_Canyon).

22.12.2012

Sāku pārgājienu nedaudz pēc 8:00, no Cabanaconde kas atrodas 3280 metru augstumā nokāpju pie upes kas ir 2180 metru augstumā, viens kilometrs lejup pa kalnu, tad ciemiem Malata un Cosnirhua kas ir 2660 metru augstumā, tad atkal lejā pie upes un atkal atpakal kalnā, Cabanaconde esmu 15:30. Nezinu cik kilometrus esmu nogājis, bet pēc kāpelēšanas lejup un augšup visu dienu, esmu noguris!

 ImageImage

23.12.2012

Ziemassvētkus plānoju pavadīt Cusco, bet priekšā garš celš. No rīta ar aubobusu dodos no Cabanaconde uz Chivay. Kad esmu nonācis Chivay izrādās ka uz Puno iet tikai tūrisma autobusi, satksmes autobusi iet tikai uz Arequipa. Tad nu ar tūrisma autobusu devos uz Puno. No Puno ar nakts autobusu uz Cusco.

 Image

24-25.2012

Cusco ielas pilnas ar cilvēkiem, centrālajā laukumā Ziemassvētku tirdziņš. Ziemassvētku vakaru pavadīju kopā ar couchsurferiem, bet pirmajos ziemassvētkos pilsētas ielas diezgan tukšas un praktiski nekas nestrādā!

 ImageImage

26.12.2012

Pa dienu aizbraucu uz mazu pilsēteli Mollepata, no kuras Salkantay pārgājienu starta vieta. (http://www.salkantay.org/salcantay/salkantay-5days.html), tā kā manā rícíbā bija ší karte (http://www.andeantravelweb.com/peru/treks/salkantay-machu-picchu-map.gif), bet tur nav norādīti attālumi, tad nolēmu, doties celā nākamajā dienā agri no ríta.

Image

27.12.2012

Modinātājs zvana 5:00 no ríta, bet aiz loga stipri líst, tā nu atliku modinātāju lídz pat 7:00, bet lietus tā arí nepāriet. Ar slapjām drēbēm un kājām negribas nakšnot 3800 metru augstumā! Esmu pārliecinājies cik aukstas mēdz bút naktis kalnos 🙂 Tad nu gaidu kad pāries lietus un ap 9:00 pārstāj lít. Ceļš praktiski visu laiku ved kalnā, dienas veikums noieti 23 km. 15:00 esmu kempinga vietā, esmu pirmais tūristu grupas ierodas no 17:00 lídz 18:00.

[Bildes bija tik labas un daudz, ka dalos ar visām – 27-29.dec Salcantay trek]ImageImage

28.12.2012

Celos 5:00 savācu mantas un 5:45 startēju. Laiks labs un 8:00 no ríta esmu sasniedzis pārgājiena augstāko punktu El Paso 4600 m, bet tad nu laiks sāk krasi mainíties, mākoni un lietus, neko tālu nevar redzēt. Ceļš dubļains un akmeņains ar neskaitāmiem zemes nogruvumiem gar takas malām un takas. 12:00 esmu sasniedzis Challway, kur tūrisma grupas pavada otro nakti, bet es negribēju nakšņot teltī kurai nav nekādas aizsardzíbas pret lietu. Tad nu devos tālāk uz La Playa skērsojot ūdenskritumus un dubļainus zemes nogruvumus, nedaudz pēc 16:00 ierodos La Playa. Kādas divas ar pus stundas sēdēju un gaidíju transportu, kas mani varētu aizvest lídz pilsētai Santa Teresa.

Image

29.12.2012

Vakar visu dienu ar nelieliem pārtraukumiem lija lietus un no rīta atkal līst stiprs lietus. Ap 11:00 uzrodas vietējais, kas gatavs aizvest uz Hidro-Electrica, bet lídz ciemam netiekam jo celš pārrauts, bet nav tālu 15 minútes un esam ciemā (kompānijā amerikānis un vina suns). Sekojam dzelzceļa sliedēm lai nonāktu Aguas Calientes un pēc divām ar pus stundām esam galā. Pēcpusdienā tiek iegādāta ieejas biļete Machu Picchu.

30.12.2012

Celos loti agri lai 7:00 no ríta butu Machu Picchu (http://en.wikipedia.org/wiki/Machu_Picchu), ejas ātrāk nekā plānots 6:30 esmu jau tur, bet ar laiku atkal neveicas migla. Tā kā neko nevar redzēt kāpju Machu Picchu kalnā, bet nonākot virsotnē, atkal nekā pusotru stundu nosēdējis mākonī un pārsalis, nolemu vairāk negaidít un kāpu lejā. Beidzot kaut ko var redzēt, bet mākoņains laiks. Bildes google ir daudz labākas kā manā fotoaparātā 🙂

ImageImageImageImage

31.12.2012

Iepriekšējā vakarā ierados Cusco, lai sagaidītu jauno gadu šeit.

Turpinājums sekos …

Veiksmi,
Gatis

[Ir izveidots arī twitter konts, lai ērti varētu sekot līdz Gata gaitām Dienvidamerikā – https://twitter.com/Gatis_DA ]

3 domas par “Dienvidamerika – 2 nedēļas Peru: Machu Picchu un pārgājieni

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s