Vieta, kura dzīves laikā noteikti jāapmeklē – Nāves Jūra [Video, Foto]

Jā tieši tā – Nāves Jūra jāieraksta katra ceļotāja to do listē, jo tās sajūtas, ko iespējams tur izbaudīt ir tiešām ļoti unikālas un negaidītas. Protams, pirms tam bija dzirdēti ļoti daudz stāsti par tās sāļumu un to, ka pat nevar tā piedzerties, lai noslīktu Nāves jūrā, bet izbaudīt uz savas ādas tas ir pavisam kaut kas cits.

Man bija tas prieks Izraēlas brauciena laikā kopā ar Diždanci izbaudīt šo tiešām unikālo vietu uz mūsu planētas.

Kā raksta Diždanča dejotājas:

“Viena no spilgtākajām aktivitātēm bija Nāves jūras apmeklējums. Nāves jūra (patiesībā – ezers) ir zemākā sauszemes vieta pasaulē -411m zem jūras līmeņa. Ūdens minerālu saturs ir 26% un līdz ar to nav iespējams nogrimt kā arī jāuzmanās no ūdens iekļūšanas acīs lielā sāļuma dēļ. Gaisa temperatūra bija +42 grādi un ūdens nebija sevišķi vēsāks. Peldot kā pludiņiem pa ūdens virsu un baudot dubļu masku procedūras, laiks paskrēja nemanot un līdz ar to no šī piedzīvojuma palikusi neliela mazuma piegarša.”

Vēl jāpiebilst, ka ūdenī visām kustībām bija jābūt gana pārdomātām, lai ne pilīte neišļakstītos acīs, jo tiklīdz tā notiek, tā ar acīm ciet pēc iespējas ātrāk ir jātiek ārā. Ļoti noderīgas bija arī dušas, jo pēc sāls viss bija tāds glums un eļļains un tikai ar kārtīgu beršanu vai ziepēm to eļļu varēja dabūt nost.

Pievienoju arī vizuālo materiālu – vienu video, ko vakar samontēju:

un pāris bildes no @HHdigest:

This slideshow requires JavaScript.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s