Copē bundžu- Svētes upes tirisanas akcija

Aicinu visus Jelgavniekus un arī pārējos aktīvistus iesaistīties interesantā vides sakopšanas akcijā – Copē Bundžu, kas norisināsies jau sestdien 7. maijā. Starts 11:00

Pasākumu rīko jauniešu organizācija „Do it creative”, kuras sastāvā man ir ļoti daudz draugi, tapēc labprāt padalos ar šo informāciju arī ar tevi!

Pagājušajā gada akcijā piedalījās deviņas komandas, pavisam kopā 25 cilvēki, kas ar azartu un labi pavadot laiku no Svētes upes kopā izcopēja, nogādāja krastā un sašķiroja 115 maisus ar atkritumiem. Jānorāda, ka pa Svētes upi tika laivots ar piepūšamām gumijas laivām, plastmasas smailīti un pat ar metāla un koka airu laivām. Visa fotogalerija atrodas ZZ arhīvā.

Pateicoties šā gada lielajiem pavasara plūdiem, kuri upes tuvumā ir sanesuši dažādus atkritumus, akcijas laikā dalībnieki atkal ar laivām brauks pa Svētes upi, lai savāktu atkritumus kas atrodas tās ūdeņos un tuvējā piekrastē. Lai šo procesu padarītu interesantāku, čaklākajiem talciniekiem paredzētas balvas no mūsu akcijas atbalstītājiem.

Pievienoju arī video no iepriekšējā gada:

Vēlies piebiedroties? Neatkarīgi no tā vai Tev ir laiva vai nav, bet ja Tev ir vēlme palīdzēt sakopt tuvējo apkārtni un par paveikto rezultātu sajust gandarījumu un iespējams iegūt arī balvas, nenokavē un piesakies copebundzu.wordpress.com , kur atradīsi pieteikšanās anketu, sacensību nolikumu un vairāk informācijas par notikumu! Dalībniekiem, kam nav savas laivas, radīsim iespēju uz akcijas laiku laivu noīrēt.

Par sacensību talkas laikā:

Sacensībā – talkā laipni lūgti piedalīties ne tikai individuālie laivotāji, bet arī komandas, kas pārstāv uzņēmumus, iestādes, deju kolektīvus un korus. Atkritumu vākšanai rekomendējam izmantot kādu zvejas tīklu vai kādu citu garā kātā iestiprinātu tīklu, kā arī cimdus un izturīgus atkritumu maisus. Līdz ar atkritumu savākšanu, tie tiks šķiroti. Uzvarētāji tiks noteikta pēc savākto atkritumu daudzuma, šķirošanas rūpīguma un laika, kas pavadīts no starta līdz finišam.

Par Svētes upi:

Svētes upe ir viena no lielākajām Jelgavas piepilsētas un pilsētas upēm, kuras krastos atrodas ne tikai mazdārziņu rajoni, bet arī pļavas, kurās vasarā jūtama rosība, un reizēm upe ir tik blīvi apdzīvota, ka tai pat grūti piekļūt. Bet diemžēl lielais apdzīvotības blīvums un pilsētas tuvums rada arī ūdens piesārņojumu, galvenokārt, ar dažādiem sadzīves atkritumiem. Jelgavā ir entuziasti, kas katru pavasari palu laikā, brauc ar laivu pa Svētes upi, bet viņu spēkos nav savākt visus atkritumus, tādēļ lūdzam iesaistīties visus, kam rūp tīra vide, ūdens tūrisms un patīk sacensības gars!

Viena doma par “Copē bundžu- Svētes upes tirisanas akcija

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s