Iepazīsti Dublinu ar velo Februārī + video

Atvaļinājumi gadā ir tieši tik cik ir ne pa matu vairāk, bet tā kā savu ceļotgaru nevar apmierināt ar 4 nedēļām gadā, tad jau kādu laiciņu cenšos ieplānot arī īsos nedēļas nogales atvaļinājumus. Tādā veidā ir pabūts gan Somijas salās, gan iepazīstot Glāzgovu pat divkārtīgi, gan pagarāks weekends Londonā, gan arī Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Šie visi ceļojumi veido pozitīvu korelāciju ar Ryanair tiešajiem galamērķiem no Rīgas, un viens galamērķis jau kādu laiciņu karājās piezīmju blociņos – tā bija Īrijas galvaspilsēta Dublina.

Izbraucām sestdienā ap pusdienlaiku un jau pēcpusdienā esam sasnieguši Dublinas centru. Centrā satiekam Hospitality club hostu, ar kura palīdzību iegūstam pirmos iespaidus un stāstus par Dublinas centru. Pastaigas, pastaigas un pastaigas pa pēcpusdienīgo, vakarīgo un naksnīgo Dublinas centru ar visām Gregorijas laika celtnēm un neskaitāmajiem tradicionālajiem īru pubiem burtiski uz katra stūra. Jau pastaigas laikā centrā ik pa laikam ievērojam jau ierastās pilsētas velo novietnes un specifiskos velosipēdus, kas papildina nu jau vairāku pilsētu infrastruktūru. Tā kā ar tiem jau bija izveidojies ļoti labs kontakts 3 dienas braukājot pa Stokholmu 2008.gada pavasarī, un tādi bija arī mēģināti Parīzē 2009.gada pavasarī, tad tika nolemts to visu atkārtot arī Dublinā.

Pretstatus Latvijas aukstajai un sniegotajai ziemai, Dublinā Februāra sākumā bija visai pavasarīga temperatūra +9 un no sniega nebija ne miņas. Sasniedzot Dublinas centru devāmies arī noskatīto velo virzienā. Pirmais piegājiens  bija neveiksmīgs, jo mums bija jāatrod Sarkanās nevis Zaļās velo novietnes, jo mums bija nepieciešams piereģistrēties kā Dublin Bike lietotājiem. To var izdarīt itin viegli un 3 dienu pasei var reģistrēties ar visparastāko Visa vai Maestro karti. Pati reģistrācija maksā tikai 2 EUR, bet ir nepieciešams, lai katram lietotājam būtu vismaz 150 EUR, ko sistēma norezervē kā drošības naudu uz tām 3 dienām, ja nu gadījumā kādam ienāk prātā to velo neatgriezt norādītajā laikā un vietā. Visa sistēma ir domāta tieši pilsētnieku un viesu aktīvai īstermiņa lietošanai, proti, lai nonāktu no viena punkta citā(kopā ir ap 40 tādi punkti) ātrāk, ekonomiskāk un ekoloģiskās, tāpēc arī izmantošana pirmajā pusstundā ir bezmaksas un arī par ilgāku laiku tā pieaug ļoti demokrātiski, neskatoties uz to, ka Dublinas centrs ir viens no dārgākajiem visā pasaulē. Ja neizdodas velo atgriezt pirmajā pusstundā, tad par nākošo ir jāpiemaksā tikai 0,50EUR, vēl par nākamo 1,5 EUR, vel par nākamo 2 EUR un tā tālāk ar mērķi, lai cilvēki tiešām tos izmantotu īstermiņa un dotu iespēju atkal citiem tos izmantot.

Mēs kā tūristi, kas bija ieplānojuši visu dienu pavadīt uz šiem velo, ļoti rūpīgi plānojām, lai aizbrauktu no
vienas vietas uz citu un iekļautos dotajā bezmaksas pusstundā un tikai 2x un pie tam vēl apzināti lietojām to līdz stundai. Mēs izvēlējāmies tālāko velo punktu no centra, kas ir mūsu vēlamā galamērķa virzienā un nomainījām tur uz jauniem velo un devāmies tālāko galu virzienā – Mega lielā Pheonix parka(kur gan nav ko redzēt, bet tīri sportam var ar velo pabraukāties), gan lielā stadiona virzienā, kuru gan dažādu iemeslu dēļ neizdevās sasniegt. Kopumā par velo ko izmantojām kopā 6 reizes, skatīt bildi, mēs samaksājām tikai 3 EUR, kas pie Dublinas dārgajām cenām tiešām nav nekas.

Par pilsētas iepazīšanu ar velo palīdzību esmu jau stāstījis vairāk kārt un visus labumus, ko tas dod vairs neatstāstīšu, bet droši vari apskatīties bildes no Stokholmas, Vašingtonas, Buffalo, Somijas salām un Luksemburgas velo brauciena kur jau iepriekš tas ir ticis izmēģināts un atzīts, kā viens no aizraujošākajiem veidiem, kā iepazīt pilsētu.

Tāpēc, ja brauc uz kādu no šīm pilsētām – Stokholmu, Briseli, Dublinu, Parīzi tad noteikti iesaku izmēģināt šādu pilsētu apskates stratēģiju, bet arī pārējās pilsētās ir iespēja noīrēt velo, kas gan nebūs tik lēti un ērti, jo būs visu laiku velo kaut kur jāpieslēdz un par to jāsatraucas, bet prieks par pavadīto dienu un redzēto būs neizmērojams.

Nobeigumā pievienoju arī manis paša pirmo kombinēto video no dažādiem skatiem braucot ar velo pa Dublinu. Kvalitāte nav tā pati labākā, jo tika filmēts ar fotoaparātu un bez statīva, bet ieskatam pilnībā pietiks!

Lai tev arī veicas ceļojumos.

Viena doma par “Iepazīsti Dublinu ar velo Februārī + video

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s