Jānis Stībelis un Tūrists Talsos + video

Jānis Stībelis īstenībā ir ļoti labs dziedātājs un šovmens. Man tā likās jau pirms viņa plānotā koncerta Talsos, bet tā kā dzīvē Jay Stewer nebija redzēts, tad tā vien gribējās kā aizbraukt un par to pārliecināties pašam.

Koncerts sākās ar Mika Dukura publikas iesildīšanu. Laiks sestdienas vakarā īpaši nelutināja ne vietējos Talsiniekus, ne arī paprāvo atbalstītāju pulciņu no citām pilsētām, ieskaitot Jelgavas, tāpēc lielākā daļa no apmeklētājiem sēdēja skatītāju rindās stipri piespiežoties viens otram un lietussargu kātiem. Tad nu tā bija ļoti laba izdevība, lai jau laicīgi ieņemtu labākās vietas pirmajā rindā pie pašas skatuves, kas izrādījās ļoti labs plāns, jo pirmajai rindai lietu aizsedza skatuve, kā arī uz skatuves malas bija iespēja novietot jakas un somas, kas gan ik pa laikam nepatika koncerta apsargiem.

Stibelis koncerts Talsos dziesmu sarakstsKoncerta muzikālā programma arī bija izveidota gana interesanta ar daudzu citu mūziķu iesaistīšanu, no kuriem spilgtākais, protams, bija Stībeļa labs draugs Intars Busulis. Arī pavadošo svītu šie abi mūziķi ik pa laikam dala, jo arī šoreiz bekvokālus Stībelim dziedāja Lady Sweet, kā arī saksofonists un ģitārists bija jau sen iepazīti virtozi. Nedaudz no programmas izkrita Dzintars Čīča ar vienu no krāsainajiem koriem, kā arī Amber, kas šoreiz bija izvēlējusies ne pārāk veiksmīgu dziesmu, kā arī tērpu un frizūru ar čolku priekšpusē.
Kopējo dziesmu sarakstu man izdevās atrast orģinālajā Stībelis-manual izskatā, ko piedāvāju aplūkot arī pārējiem.

Koncerts beidzās ar dziesmu Kurzeme, kas ir Stībeļa repertuārā izklausījās gana neparasti. Vienīgi veids kā bija ieplānots šo dziesmu sākt varēja būt arī pārdomātāks, jo tipiņš, kam bija jāizlaužas cauri visiem skatītājiem uz pirmajām rindām un jānobļaujas: “Kurzemi!”, bija pārāk agresīvs un varēja radīt liekus asumus, kas tik pozitīvā koncertā kā šis bija galīgi nepiemēroti.

Pievienoju arī īsu video no šī koncerta, nelielam ieskatam:

Kā arī vienu spilgtu epizodes aprakstu, kur sākot skanēt ģitāru un bundzinieka solo gabalam Stībelis nokāpa no skatuves un ārdījās skatuves priekšā kopā ar mums, bet tad vienai meitenei joka pēc teica, lai kāpj uz skatuves, kamēr viņa tielējās, saskatījos ar Stībeli un sapratu, ka man laikam otrs mājiens vairs nav jādod un pēc sekundes es jau atrados uz skatuves. Neliels apjukums un tad kārtīgi izlēkājos pa skatuvi, paņēmu arī mikrafonu un turpināju lēkāt ar to. Pēc kāda laiciņa paaicināju Stībeli nākt atpakaļ, jo cik tad es ilgi tur viens lēkāšu. Tad nu palēkājām abi divi. Manas performances beigās tika ieslēgta arī fotokamera, kur tika fiksēts tikai pēdējais kopīgais mans un Stībeļa leciens no bungu paaugstinājuma. Bet galvenais jau ir emocijas, kas tajā brīdī valdīja, nevis tas cik daudz tika safilmēts. Bet nu tas, kas tika safilmēts, to tad arī pievienoju apskatei.

Paldies, Jāni!

ps. Pievienoju ari Brown Eyes no si pasa koncerta, vienigi fona kaut kas nelagi duc!

Viena doma par “Jānis Stībelis un Tūrists Talsos + video

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s