21.novembra Skvoša turnīrs un noteikumu apraksts

Sakarā ar to, ka rīkoju šo 5.d mazu Skvoša turnīriņu, nolēmu apraskstīt plānoto turnīru, nedaudz apkopot skvoša noteikumus, kā arī nedaudz vairāk par pašu skvošu uzrakstīt!

Šoreiz turnīra mērķis nebūs sacensties līdz spēku izsīkumam un sakostiem zobiem iznīcināt savu pretinieku laukumā un izcīnīt uzvaru kopvērtējumā, bet protams, bez zināmas daļas azarta jau arī neiztiks, it sevišķi puišu konkurencē. Turnīrā piedalīsies apmēram 10 džeki un līdzīgs skaits meitenes. Turnīrs norisināsies uz 2 laukumiem un pirmās izspēles džekiņiem sāksies jau 20:00, tāpēc būtu vēlams ierasties laicīgi. Ar laicīgi es domāju uz 19:30 Fitland sporta centrā (Dobeles šos. 7, tur kur IKI lielveikals), lai varētu mierīgi pārģērbties, salozēt grupas un izspēles kārtību.
Jūsu pirmais uzdevums būtu pietiekties šim pasākumam. Atkal došu iespējamos variantus, ko būtu vēlams nosūtīt man uz epastu vai sms veidā, vai arī patekt personiski:

a) es būšu, būšu laicīgi un piedalīšos turnīrā
b) būšu, būšu laicīgi, bet turnīrā piedalīties īsti nevēlos, būšu atbalstītājs
c) būšu, bet kavēšu min, un arī skvošu gribētu uzspēlēt, tāpēc ielozē mani kādā grupā
d) cits variants

Tātad, pasākuma aktīvais laiks ir no 20:00 līdz 22:00, kura laikā tad arī noskaidrosim 21.novembra turnīra uzvarētāju divās grupās – puišu un meiteņu!

Meitenēm uz pirmo stundu ir plānota arī trenerīte Baiba, tā kā viņas varēs apgūt arī pareizas spēles prakses, kā arī izspēlēt saīsināto turnīra variantu! Laika grafiks un laukumu sadalījums tiks izplānots uz vietas un var tikt mainīts pēc maniem ieskatiem arī turnīra gaitā!

Un tagad nedaudz par skvošu un tā noteikumiem:

Vēsture
Skvošs kā sporta veids radies 19.gs. Visticamākā versija, tas radies Lielbritānijas universitātē. Esot bijuši daudz gribētāju, kas vēlējušies izmantot skolas tenisa kortus, tāpēc korti sadalīti uz pusēm un bumbiņa sista pret tenisa korta sienu. Otra man zināmā versija ir, skvošs ir radies cietumā, kā laika kavēklis. Skvošs pēc parādīšanās kļuva par inteliģences laika kavēkli un sporta veidu. Skvoša korti slavenās viesnīcās skaitījās labs tonis. Ne velti arī uz slavenā tvaikoņa “Titāniks” atradās divi skvoša laukumi. Arī citi šī laika pasažieru tvaikoņi tika aprīkoti ar šādu ekstru.

Korts

skvosa-laukums
Spēles laukums ir telpa kuras garums ir 32 pēdas un platums 21 pēda (puse no tenisa laukuma). Tajā izšķir; serves laukumu, serves uzņemšanas laukumu, spēles laukumu.

Bumbiņa

skvosa-bumbina

Pastāv divi skvoša spēles veidi, “Soft ball”(mīkstā bumba) un “Hard ball”(cietā bumba). Latvijā spēlē tikai “Soft ball”. Soft bolam bumbiņa ir maz atsperīga un tā lēnāk lido, bet hard bolam bumbiņa ir ļoti cieta (tā kā kaučuka bumbiņa) un tā lido daudz ātrāk.

Izspēle
skvosa-rakete
Grīda un frontālā siena ir sadalīta serves laukumos, līdzīgi kā tenisā. Pēc serves uzņemšanas spēlē viss laukums un visas sienas līdz ārējām līnijām, kuras, atšķirībā no vairuma sporta spēļu, ir auts. Jaunais skvoša formāts paredz 3 vai 5 geimus līdz 11 punktiem, vai 2 bumbu pārsvaram, ja rezultāts ir 10:10. Servē tas, kurš ieguvis pēdējo punktu. Katru geimu ar servi sāk iepriekšējā geima uzvarētājs.

Ieguvums
Spēlējot skvošu, organisms gūst sirdij tik nepieciešamo airobo slodzi, bet visas ķermeņa muskuļu grupas nopietnu treniņu. Starp sporta spēlēm par skvošu lielāku slodzi var gūt tikai ledus hokejā. Šajā spēlē lieliski savienojas atlētisms un ātrums, izturība un izdoma. Skvošs nav atkarīgs no laika apstākļiem un tas neprasa lielu teritoriju. Tiem, kas vēlas sākt šo spēli, pirms tam vajadzētu kārtīgi sagatavot kāju un roku locītavas, un sazvanīt kādu no pieejamajiem instruktoriem vai treneriem, lai gūtu maksimālu un drošu atdevi no kortā pavadītā laika.
Resurss wikipedia.

7 domas par “21.novembra Skvoša turnīrs un noteikumu apraksts

 1. a) es būšu, būšu laicīgi un piedalīšos turnīrā (90%)
  c) būšu, bet kavēšu ~ 30min, un arī skvošu gribētu uzspēlēt, tāpēc ielozē mani kādā grupā (10%)

  Citi ģimenes locekļi noteikti ieradīsies uz kādu brītiņu un b) variants.

  Jautājums – vai ar to arī visa sumināšana beigsies?

 2. Nu jā, tā kā pārsvarā visiem 6.d ir darba diena, tad nekas oficiālajā daļā pēc skvoša un dušas paredzēts nav..

  Bet nu nekad jau nevar zināt kāds vējš iepūš piektdienas vakarā..

 3. zb… nu kas tas par kroplismu…!!! jau trešo reizi rakstu – tad epasts obligāts, tad vēl kāds error… grrr…
  Karo4 man variants d) būšu laicīgi, vēlēšos izmantot Baibas pakalpojumus (jo raketi tik pāris reizes rokās esmu turējis, i to badmingtona vai kā viņ tur…) un kopā ar meitenēm iemācīties spēlēt skvošu. Vairāk gan tāpēc, ka ar meitenēm, bet nu anyway… samācīšos, pasitīšu iesācēja veiksmi padusē un došos jūs samalt miltos! 😉

  P.S. Arī Evy izvēlas variantu d) viņa būs laicīgi, vēlas iemācīties un pageimot.

  P.P.S. Beidzot jāiemācās kopēt savus postus, pirms pievienot. ;/

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s